Samstag, 4. Juni 2011

Kauksi kool Euroopas

 Artikkel Mooste vallalehes:

Tänu programmile Sõpruskoolid Euroopas/ eTwinning on Kauksi Põhikool suure Euroopa õpetajate ja õpilaste kogukonna liige. Eestis koordineerib seda programmi  Tiigrihüppe SA.
Rahvusvahelised projektid avasid meie koolile ukse Euroopasse. Rahvusvahelised projektid võimaldavad täita õppekavaga seotud eesmärke ja loovad positiivse õpikeskkonna. Sellest ajast saadik, kui alustasime esimest eTwinningu projekti 2007. aastal, on IKT rakendamine võõrkeele õpetamisel saanud minu ja mu õpilaste jaoks igapäevaseks.
Oleme osalenud 14 projektis ja meie partnerriigid on Saksamaa, Poola, Itaalia, Austria, Kreeka, Läti, Leedu, Taani, Slovakkia, Soome, Rumeenia, Tšehhi. Mull meeldib  see, et olenemata sellest, kus me elame ja töötame, oleme ikka Euroopa keskpunktis.
Juba oma teise projektiga 2008. aastal jõudsime 10 parima hulka Eestis. Meie õpilased said
3. koha ja kvaliteedimärgi projektis Das Festival der Kulturen/ Kultuuride festival.  Eesti, Kreeka, Läti, Slovakkia ja Poola õpilased  pidasid kultuurifestivali. Nagu festivalil ikka – saadi tuttavaks, lauldi, tantsiti, kuulati muusikat, maitsti rahvustoite jne, kuid kõike seda tehti virtuaalselt kasutades selleks erisuguseid veebivahendeid.
Möödunud õppeaasta tõi meie kooli õpilastele kolm esikohta. Koolielu konkurssidel: Webquest - Eero Sonberg, Joanna Kungus, Robert Pille.
Mis teeb inimese rikkaks? – Lars Asi, Siim Maasikmets, Karl-Johannes Lihtsa.
Deutschstunde ,  3. saksakeelne e-konkurss – Timo Otsing.
Kolmanda koha koomiksiraamatute konkursil said Karl Kungus ja Tarvo Tobreluts.
Käesoleval õppeaastal saavutas I koha saksakeelsel e-konkursil Jaanika Sonberg.
Vaadates tagasi oma neljaaastasele e Twinningu kogemusele ja tulemustele, tunnen ennast õpetajana hästi ja minu õpilased on rõõmsad saavutatud tulemuste üle. Oleme  paljude teiste maade kolleegide ja õpilaste  kogemuste võrra rikkamad.

Kosutavat suvepuhkust ja päikest soovides
Irina Ševtšenko, Kauksi Põhikooli saksa ja inglise keele õpetaja


Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen